Moje tiskárny

Rozhodli jste se pořídit si tiskárnu domů nebo do firmy a hledáte vhodné řešení? Na trhu je hned několik druhů tiskáren, ze kterých si můžete vybrat tu pravou.

 

Inkoustová tiskárna

 

Mezi nejpopulárnější typ tiskárny, kterou můžete na trhu pořídit, patří inkoustová tiskárna. Je charakteristická tím, že tisk zajišťuje speciální tisková hlava, která pomocí trysek podává na papír inkoust. Patří mezi tiskárny, které poskytují vysokou kvalitu tisku a ke všemu za příznivou cenu. Nechají se na ní tisknout nejen klasické dokumenty, ale i grafické podklady a fotografie.

 

Laserová tiskárna

 

Moderní laserová tiskárna pracuje na principu složitějším oproti tiskárně inkoustové. Tisk zajišťuje vodivý válec reagující na osvit a měnící elektrický odpor. Laser následně vypaluje požadovaný obraz a při styku s tonerem dochází k barvení míst, na které působily laserové paprsky. Barva je následně přenesena na papír, přes který projde síla zažehlovacího válce a ten vypálí barevný prášek na papír. Funkce a komfort této tiskárny poskytuje nejen kvalitní, ale také rychlý tisk.

 

Multifunkční tiskárna

 

Velice oblíbenou a moderní možností je multifunkční tiskárna, a to díky tomu, že její funkce neposkytuje pouze komfort tisku, ale i kopírování a skenování. Jedná se tedy o multifunkční zařízení, které kromě jiného může poskytovat i služby faxování nebo sloužit jako čtečka paměťových karet. Nejčastěji je k dostání na principu inkoustové tiskárny.

 

Jehličková tiskárna

 

Jehličková tiskárna je charakteristická především tím, že se jedná o nejstarší typ tiskárny a princip, na kterém funguje, se nechá přirovnat k psacímu stroji. A to proto, že text je skládaný z bodů tiskové hlavy, v kterých pod válcem prochází papír a před tímto válcem je umístěna barvící páska. Přímo před barvící páskou se nachází tisková hlava obsahující různý počet jehliček, které slouží pro tištění textu na papír. Čím vyšší počet jehliček, tím kvalitnější tisk. Je používána již méně, protože neposkytuje tolik kvalitní tisk, jako její modernější konkurence a vyniká také dost hlasitým provozem.

 

Mezi další možnosti tiskáren, se kterými se na trhu můžete setkat, jsou například LED tiskárny, inkoustové tankové tiskárny a termosublimační tiskárny. Vybírat však můžete nejen podle druhů, ale i podle značek světových výrobců.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.