Moje tiskárny

Moderní doba sebou přinesla spoustu novinek, díky kterým je náš život snadnější a komfortnější. Patří sem i digitální fotoaparáty, díky kterým již nemusíte trávit hodiny v komoře při vyvolávání tradičních fotografií nebo s filmem běhat do fotolaboratoří, aby vám je zpracovali. Stačí je stáhnout do PC nebo na CD a vše je hotovo. Avšak spoustě uživatelů těchto moderních technologií se stýská po tradicích, kterými jsou právě tradiční alba s tradičními fotografiemi na fotopapíru.

 

 I na to však moderní doba myslí a vám přináší komfort v podobě fototiskáren. Moderní řešení, díky kterému si v pohodlí domova snadno a rychle vytisknete kvalitní fotografie a založíte je do svého tradičního alba.

 

Takové fotografie umí vytisknout téměř každá běžná tiskárna, především tisknoucí barevně. V případě, že se chcete zaměřit právě hlavně na tisk kvalitních fotografií, tak vás bude určitě zajímat několik důležitých parametrů, podle kterých lze tiskárnu pro tento účel vybrat.

 

Tisknout fotografie lze jak na laserových, tak i na inkoustových tiskárnách. Důležité pro výběr nejkvalitnějšího řešení vhodného pro tisk fotografií například u inkoustových tiskáren, které nabízejí živé a zářivé barvy, je především rozlišení uváděné v jednotkách DPI. A čím vyšší hodnota DPI, tím jemnější produkce fotografií. Dalším parametrem kvality a vhodnosti je počet inkoustů. U běžných tiskáren jsou obvykle čtyři, profesionální fototiskárny disponují vyšším počtem, takže opět platí čím víc, tak tím lépe.

 

Dále vás budou určitě zajímat i možnosti formátu tisku. Obvyklým formátem běžných tiskáren je A4. Formát, který není pro fotografie příliš žádoucí, ale dá se to vyřešit umístěním více fotografií na jednu stránku a k tomu pořídit třeba řezačku, aby byly fotografie oddělené kvalitně.

 

Takto lze tedy tisknout fotografie na běžných a levných tiskárnách, kterou máte třeba právě teď už doma. Jsou však i zcela speciální tiskárny využívající k tisku speciální inkoust, který tiskne ve vyšší hustotě. Takové fotografie jsou pak odolnější a mají sytější barvy. Dokonce dokážou fotografii překrýt jakýmsi povlakem připomínajícím laminování a fotografie déle vydrží jako nové.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.