Moje tiskárny

Konkurence je na trhu veliká ve všech směrech a tak i samotné tiskárny mají co dělat, aby šly s dobou a dokázaly nejen konkurovat, ale hlavně plnit veškeré náročné požadavky uživatelů. Konkurence roste nejen mezi samotnými výrobci tiskáren, ale i mezi jednotlivými funkcemi, které tiskárny dokážou nabídnout.

 

Typy uživatelů

 

Uživatelé tiskáren jsou jak domácnosti, tak i firmy a co uživatel, tak to jiné potřeby a požadavky. Uživatele lze tedy rozdělit hned do tří skupin, z kterých ta první tiskne méně, ale za to by uvítala tisk všeho, co zrovna potřebují od dokumentů přes fotografie až po různé projekty. Do druhé skupiny lze zařadit uživatele, kteří tisknou o něco více, než první skupina, ale vyžadují vyšší kvalitu. No a třetí skupina uživatelů vyžaduje vysoký výkon i kvalitu a uspokojení i náročnějších požadavků.

 

3 základní typy tiskáren

 

Ve všech případech je tedy důležitá nejen kvalita a kvantita, ale i rozmanitost funkcí, které tiskárny dokážou nabídnout. Jako základ je výběr tiskárny podle technologie tisku a tím nejčastějším řešením jak v domácnostech, tak i ve firmách jsou tiskárny laserové a inkoustové. Další oblíbenou variantou jsou tiskárny multifunkční, které umí nejen tisknout, ale i kopírovat, skenovat či dokonce faxovat.

 

Moderní funkce tiskáren

 

Jak již bylo řečeno na začátku, jít s moderní dobou musí i samotné tiskárny a tak musely rozšířit svoje funkce, aby dokázaly jít s dobou a s náročnými požadavky uživatelů.

 

Jako třeba taková konektivita. Dnes již nestačí pouze propojení tiskárny s PC pomocí USB portu, protože je potřebný už i ethernetový port pro síťové připojení a připojení k WiFi. Právě připojení tiskárny k WiFi je moderní záležitost, která nemůže u žádné tiskárny v dnešní době chybět.

 

Další vymožeností, kterou moderní tiskárny můžou nabídnout je možnost tisknout z mobilního telefonu nebo tabletu. Jedná se buď o zavedené aplikace pro přímý tisk, nebo přes email a další vyvinuté moderní přístupy včetně připojení k WiFi.

 

Nezbytností je i samotná manipulace s papírem. I tady zasáhly pokroky moderní doby a vy můžete tisknout mnohem vyšší průměr stránek, které se najednou vejdou do zásobníku. Minimum je obvykle 100 až 150 listů, větší tiskárny až 250 a ty nejvýkonnější modely dokážou spořádat až 1000 listů papíru. Dokonce existují už i tiskárny, které mají více zásobníků.

 

Co nemůže chybět, tak to je funkce oboustranného tisku. Ten totiž snižuje náklady a poskytuje vyšší komfort.

 

A jako další moderní funkce je nutno zmínit různé vstupy jak pro media karty, tak pro různé porty a moderní vymožeností je i displej, který poskytne vyšší komfort a snadnější ovládání tiskárny.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.