Moje tiskárny

Stojíte před pestrým výběrem tiskáren a nemůžete se rozhodnout, která varianta je pro vás nejvhodnější? Není divu, že rozhodování to není jednoduché, protože na trhu je opravdu spousta možností a kritérií, podle kterých můžete vybírat. Najít tu pravou a správně se rozhodnout z takového množství je zapeklitý oříšek. Proto vám zajisté pomůže několik dobrých rad.

 

V první řadě se rozhodujte podle toho, jestli jde o tiskárnu do domácnosti nebo do firmy a k tomu přidejte fakt, k jakým účelům a jak často jí budete chtít využívat. To znamená, že důležité je výběr vyfiltrovat podle toho, jestli chcete tisknout černobíle nebo barevně, jaké množství budete denně či měsíčně tisknout, jaké konkrétní podklady budete tisknout včetně fotografií, pro jaký počet uživatelů bude tiskárna určena, jaké další speciální požadavky by měla splňovat atd.

 

Až si toto ujasníte, tak se můžete zaměřit na konkrétní druhy a značky tiskáren, které budou nejlépe splňovat vaše požadavky. Jako základ je vybrat si druh tiskárny a na trhu je jich hned několik. Od jehličkové přes inkoustovou až po laserové, multifunkční a mnohé další.

 

Pokud jde o ještě užší výběr, tak se můžete podívat na výběr, který zohledňuje množství tisku a jestli více tisk černobílý nebo barevný.

 

Pokud tedy jde o občasný tisk a postačí vám pouhý základ a připojení na jedno PC zařízení, tak se zaměřte na opravdu levné domácí tiskárny, které pořídíte za poměrně nízkou cenu.

 

V případě, že jste mala firma, podnikatelé či domácnost, kde již půjde o větší objem tisku především černobílých podkladů, tak tady se hodí laserové tiskárny vhodné pro domácí využití.

 

Pokud již máte o něco vyšší nároky a chcete tisknout černobíle i barevně a třeba i fotografie a uvítali byste snadné ovládání a nízké náklady, tak se zaměřte na inkoustové multifunkční tiskárny.

 

A v případě, že máte i další požadavky jako je především častý tisk fotografií, tak tady se hodí speciální fototiskárny. V nespolední řadě jsou těmi nejvyššími nároky firmy a kanceláře, ve kterých jde o vysoký objem tisku dokumentů i grafiky s požadavkem na připojení k síti a podobně.

 

Co se týká samotné pořizovací ceny jednotlivých tiskáren, tak ta se liší nejen podle typu tiskárny, ale i podle samotného vybavení, nabízených funkcí, nákladů na tisk i samotného komfortu ovládání a podobně. Dále je potřebné počítat s náklady na samotné náplně do tiskáren, které můžete snížit využíváním kompatibilních barev.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.