Moje tiskárny

Zajisté to již zažil každý vlastník či uživatel tiskárny. Jen si tak pohodlně tisknete, když tu najednou na vás svítí červená kontrolka, která vás upozorňuje na to, že něco není v pořádku s tonerem. Obvykle tedy jde konkrétně o to, že dochází barva. A jak vybrat správný toner, který je určený pro vaši tiskárnu a díky tomu zajistit její správnou funkci a kvalitu tisku?

 

V první řadě je potřebné zjistit, o jaký typ tiskárny se jedná. Tento údaj najdete buď v podkladech od zakoupené tiskárny, nebo přímo na štítku vaší tiskárny. Podle těchto údajů jednoduše na internetu či stránkách výrobce tiskárny nebo prodejce najdete přesný typ toneru, který je určený do vaší tiskárny.

 

A z jakých tonerů si můžete vybírat?

 

Na trhu jsou hned tři typy tonerů, a sice originální, kompatibilní, renovované.

 

Doporučovaným řešením jsou především originální tonery přímo od výrobce konkrétní tiskárny. V takovém případě nemusíte řešit, jestli vybraný toner bude kompatibilní s vaší tiskárnou. Stačí jen dle parametrů tiskárny vybrat konkrétní originální toner a tiskárna bude opět kvalitně tisknout.

 

Nemusíte se však obávat ani tonerů kompatibilních nebo renovovaných.

 

U kompatibilních se jedná o tonery, které nejsou originály, ale jsou téměř totožné a jejich nízká cena odpovídá levnějším materiálům, které byly použité při výrobě a tomu, že neplatíte za značku.

 

U renovovaných tonerů jde o varianty, v kterých došlo k výměně opotřebených dílů a následně je možné takovou kazetu znovu naplnit barvou a využívat. Charakteristická je pro oba případy i nízká pořizovací cena a pozitivní dopad na životní prostředí, protože se jedná o zpětnou recyklaci.

 

Renovované a kompatibilní tonery se řadí mezi možnosti alternativní, které dokážou nahradit originální tonery a ušetřit náklady. U originálních tonerů je kvalita garantovaná. U alternativních je důležitý výběr kvalitního a ověřeného výrobce.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.