Moje tiskárny

Každý uživatel jakékoliv tiskárny ví, že jednoho dne může přestat tisknout, a to hned z několika důvodů. Těmi nejčastějšími jsou problémy se samotným papírem, který buď v zásobníku došel, nebo se zaseknul někde mezi válci tiskárny. Dále to může být technická chyba, která se rovněž nechá snadno odstranit, pokud jde o instalaci ovladače nebo jen došlo k nedorozumění mezi tiskárnou a PC. No a asi tím nejčastějším důvodem je, že došla barva v cartridge nebo toneru.

 

A dostáváme se k tomu, abychom zjistili, jaký je vlastně rozdíl mezi cartridge a tonerem.

 

Toner

 

Toner jinak zvaný jako tonerová kazeta je součástí laserových tiskáren, LED tiskáren a kopírek. Obsahem tonerových kazet je prášek, který může být nejen černý, ale také barevný využívající barvy CMY – azurová, purpurová a žlutá a z jejich kombinace vznikají další barevné odstíny a barevný tisk. Toner pracuje na principu elektrického náboje a laserového paprsku, které tento prášek přenášejí na fotocitlivý válec a ten jej přenáší na papír, na kterém následně vzniká obraz.

 

Cartridge

 

Cartridge jinak zvaný také inkoustová kazeta je součástí inkoustových tiskáren. Obsahem cartridge je inkoust a může se skládat i z několika dalších nádobek. Kromě barvy tedy obsahuje i další části jako optický válec, stěrky, nabíjecí váleček atd.

 

Výběr obou variant je na trhu pestrý a můžete si tak vybírat jak podle značky výrobce tiskárny, tak i varianty nejen originální, ale i kompatibilní, renovované a alternativní. Díky tomu si můžete vybrat tonery a cartridge dle svých individuálních potřeb a možností.

 

Důležité je vsadit především na kvalitu barev do tiskáren, protože zajistí nejen kvalitu tisku, ale zároveň chrání před opotřebením a poškozením i samotnou tiskárnu. Kvalitou a správným výběrem tonerů a cartridge prodlužujete životnost tiskárny.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.