Moje tiskárny

Tak jako je na trhu všeho dostatek a výběr je pestrý, tak to platí i v případě veškerých tiskových zařízení – tiskáren. Můžete si totiž vybírat podle množství parametrů, jako jsou značky, velikosti, konkrétní modely, různé funkce a další možnosti. Při takovém množství výběru se snadno může stát, že se v tom nevyznáte a nebudete vědět, která je vhodnější do domácnosti a která do firmy. Pojďme se tedy na tiskárny podívat blíže.

 

Říct jednoznačně, že to či ono konkrétní zařízení je vhodné do domácnosti a tamto zase do firmy se nedá. Je to z toho důvodu, že v obou případech jsou potřeby individuální a výběr je závislý právě na těch konkrétních potřebách. To znamená, co chcete tisknout, kolik toho chcete tisknout, jaké další funkce požadujete atd.

 

Z jakých typů tiskáren můžete vybírat?

 

Možná vám při výběru pomůže rozdělit výběr tiskáren na jednotlivé typy, protože je jich hned několik a dělení podle různých vlastností.

 

Nejdřív je to rozdělení podle samotné technologie tisku, a sice laserové, inkoustové, jehličkové, LED, matricové, sublimační, termální atd. Můžeme sem zařadit i multifunkční, které kromě tisku poskytují i kopírování, skenování či dokonce faxování atd.

 

Dále můžete vybírat podle barev, protože můžete tisknout černobíle, barevně či s omezeným počtem barev.

 

Dalším typem výběru je rozdělení podle účelu využití, protože můžete tisknout běžné podklady, ale i speciální od fotografií až po třeba vizitky a podobně.

 

Vybrat si můžete dokonce i podle toho, jestli se chystáte tisknout na papír nebo na zcela jiné materiály jako je textil, plast atd.

 

Při výběru je důležitá také požadovaná produktivita. To znamená, kolik toho chcete měsíčně tisknout a podle toho si můžete vybrat nízkou, střední nebo vysokou zátěž.

 

Dalšími možnostmi je výběr podle konkrétního formátu, který potřebujete tisknout od A3 až po A2 atd. A v neposlední řadě vás může zajímat i podávání papíru, které může být vertikální a horizontální. A důležitým kritériem je i samotná velikost, protože na výběr máte zařízení, které se nechají postavit kamkoliv na stůl, ale pak i na prostor mnohem náročnější, které jsou mnohem větší a vyžadují prostor.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.