Moje tiskárny

Není nad to mít ve své domácnosti nebo firmě vlastní tiskárnu, která vám zajistí veškerý komfort tisku. Tisk dokumentů či fotografií je dnes již běžným standardem a tak, než stát frontu v kopírovacích centrech, tak se vyplatí pořídit si tiskárnu vlastní včetně veškerého příslušenství a spotřebního materiálu. Pokud i vy zvažujete vlastní tiskárnu, tak se pojďte inspirovat, jak lze tisknout nejen kvalitně, ale i chytře a ještě ušetřit.

 

V první řadě je dobré zvážit, jaká tiskárna se pro vaše potřeby nejlépe hodí. To znamená vybírat podle toho, kolik toho budete tisknout a jestli spíš v černobílém provedení nebo barevně. Dále také to, jestli chcete využívat pouze tisk nebo využijete i kopírování či skener. Dalším kritériem výběru je velikost samotné tiskárny a její umístění a další parametry.

 

Možná vás zlákají různé akce, které slibují kvalitní tisk za extrémně nízkou cenu. Tady je potřebné získat co nejvíce informací o dané tiskárně a také o náplních, které do ní patří. A hlavně často jsou jejich součástí pouze startovací náplně, které vydrží krátce a vám se nakonec nákup příliš levné tiskárny může prodražit. Mnohdy totiž může být nákup náplní dražší, než samotná tiskárna.

 

Nemějte obavy z upřednostnění kompatibilních náplní před originálními. I když jsou originály zárukou té nejvyšší kvality, tak svoje přednosti mají i neoriginální varianty. Například to, že často vydrží déle a tím pádem i množství tisku je vyšší a jsou v souznění s pozitivním dopadem na životní prostředí, protože se jedná o zpětnou recyklaci.

 

Dále při výběru tiskárny zvažte i další možnosti funkcí. Například možnost tisknout méně kvalitně, když není kvalita u tištěného materiálu zcela důležitá a jedná se třeba jen o nějaké koncepty. Díky tomu ušetříte spoustu inkoustu.

 

Vybírejte si také tiskárny, které mají uspořádání barev odděleně. To znamená, že se nejedná o náplně tříbarevné, ale zvlášť černobílé inkoustové kazety a zvlášť barevné. Pokud dojdou barvy v tiskárně zvlášť, tak vyměníte pouze konkrétní kazetu a značně ušetříte.

 

Při tisku dbejte i na to, jaký papír používáte. Kvalita papíru je důležitá proto, aby se v tiskárně nezasekával, protože tím plýtváte nejen samotným papírem, ale i inkoustem a také můžete tiskárnu poškodit. Pro výběr kvalitního papíru vám můžou pomoct pokyny výrobce samotné tiskárny, který často v návodu doporučuje konkrétní typ papíru.

 

Pokud je to možné, tak co nejvíce využívejte možnost oboustranného tisku, který vám ušetří náklady za papír.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.