Moje tiskárny

Když dojde barva v tiskárně a ještě ke všemu v tu nejméně vhodnou chvíli, tak to určitě dokáže znepříjemnit život. Proto je dobré mít vhodné řešení k dispozici a znát možnosti výběru pro tonery a cartridge. Na trhu totiž najdete hned více variant.

 

Originální tonery a cartridge

 

Tou první a zároveň nejpoužívanější a nejkvalitnější možností jsou originální tonery a cartridge. Jedná se tedy o značkové kazety z produkce samotného výrobce dané tiskárny, podle které si značku následně vybíráte. Mají sice vyšší cenu, ale jsou zárukou kompatibility s vaší tiskárnou, vysoké kvality tisku a stálosti barev, šetrné k samotné tiskárně. Mnohdy je nutné používat originální tonery a cartridge i kvůli záruce na tiskárnu.

 

Alternativní tonery a cartridge

 

V tomto případě jde o kazety, které jsou vhodnou náhradou tonerů a cartridge značkových, tedy originálních. Inspirující je podstatně nižší cena, protože neplatíte za značku. Kvalitní alternativy dokážou poskytovat stejnou kvalitu a kvantitu tisku jako originály a můžou šetřit i náklady.

 

Mezi nejpoužívanější alternativy patří tonery a cartridge kompatibilní a renovované.

 

Kompatibilní jsou vyráběné oproti originálním z nejlevnějšího spotřebního materiálu. Jedná se o alternativní výrobce a důraz je kladený především na nízkou cenu.

 

Renovované jsou opravované opotřebené díly originálů a vyměněné za nové včetně samotné náplně – prášku, inkoustu. Výsledek renovovaných kazet je závislý na kvalitě použitého materiálu a samotného zpracování. Jsou opět levnější variantou oproti originálním kazetám.

 

V případě alternativních produktů je potřebné vybírat ověřené výrobce, kteří jsou zárukou kvality. Kvalita tonerů a cartridge totiž ovlivňuje nejen samotnou kvalitu tisku, ale také šetrné zacházení s vaší tiskárnou. Nekvalitní náplně můžou tiskárnu poškodit a zkrátit tak její životnost.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.