Moje tiskárny

Jsou situace, kdy už Vám současná tiskárna dosloužila a její oprava není zrovna ekonomická, což je ve většině případů u levnějších inkoustových tiskáren v pořizovací hodnotě zhruba do částky Kč 3.000,-. Stojí tedy před rozhodnutím, jakou tiskárnu si pořídíte. Výběr nové tiskárny není radno podceňovat, stejně tak jako např. koupi nové televize.

U tiskáren možná více než kde jinde, platí nepsané pravidlo, že čím dražší tiskárna, tím levnější provoz. Ovšem nesmí se to brát úplně doslova. Je to obecné pravidlo. A právě provozní náklady, tedy cena spotřebního materiálu (tzn. tonerů a náplní), by měly být tím hlavním a správným argumentem pro výběr tiskárny. Pochopitelně se najdou i uživatelé, kteří potřebují mít ke své práci tiskárnu vybavenou různými funkcemi, jako je WiFi, ADF, atd., tam pak možná budou peníze až na druhém místě.

Nicméně drtivou většinu zákazníků bude zajímat varianta levného tisku. Vždy našim zákazníkům před koupí nové tiskárny klademe otázky, zdali potřebují tisknout barevně nebo jen černobíle, zdali budou tisknout hodně fotografií, jestli budou chtít kopírovat nebo skenovat, tedy jestli potřebuji jen obyčejnou tiskárnu nebo multifunkční, jakou frekvenci tisku očekávají, tedy kolik listů nebo stránek vytisknou třeba za měsíc, kolik na ni mají místy, jestli ji budou chtít sdílet i s jinými uživateli třeba ve firemní síti, atd. Vždy si ale nejprve uděláme představu o potřebách konkrétního zákazníka a teprve potom doporučujeme vhodný tip tiskárny.

Při výběru se nesoustředíme jen na pořizovací cenu tiskárny, ale hlavně na to, zdali je v tiskárně také možno používat levnější variantu k originálním tonerům a náplním, čili kompatibilní barvy do tiskáren. Protože např. s kompatibilními tonery PRIMATISK je provoz několikanásobně levnější než s originálními cartridgemi. Na druhou stranu jsou ale případy, kdy raději doporučíme zákazníků zakoupit výhradně originální barvy do tiskárny.

Pokud budete tisknout zejména černě, tak výběr inkoustových tiskáren je poměrně omezený. V takovém případě doporučujeme koupit výhradně laserovou černobílou tiskárnu nebo v případě potřeby kopírování a skenování potom laserovou černobílou multifunkční tiskárnu. Do těchto tiskáren budete kupovat vždy pouze 1 černý toner, který je v průměru s kapacitou na 1.600 až 2.400 stran, ale podle typu tiskárny jsou i velkokapacitní tonery s objemem tisku i na 6.500 i více stran. Takové tiskárny pak budou ale o něco dražší.

Tisk s laserovou tiskárnou vám zaručí pravděpodobně i vyšší kvalitu tisku (na první pohled ostřejší písmo a text), výtisk listu je i rychlejší, ale hlavně nedojde vlivem dlouhodobé nečinnosti k zaschnutí tiskové hlavy, která je v inkoustových tiskárnách nebo je integrovaná přímo na inkoustové tiskové kazetě, tzv. tiskové hlavě. Když už se rozhodnete pro barevnou inkoustovou tiskárnu, mějte na paměti, abyste tiskárnu zapnuli a vytiskli pár dokumentů nebo stačí jen kontrolní výtisk alespoň 1x za 10 dní. Ničím jiným totiž zasychání inkoustu v tryskách tiskové hlavy nezabráníte. Technologie inkoustového tisku totiž rozeznává ještě 2 typy tiskáren. A to ty, které mají tiskovou hlavu integrovanou v tiskárně jako náhradní díl, čili je součástí tiskárny, v takovém případě máte v tiskárně většinou 4 nebo 5 samostatných zásobníků s inkoustem a potom tiskárny, které používají 2 cartridge (tiskové hlavy), jednu trojbarevnou a jednu černobílou. U těchto dvou kazet je tisková hlava integrovaná přímo na spodní části kazety. Když už dojde k zaschnutí inkoustu v tiskové hlavě, je menší zlo a méně peněz pro vás, když se jedná o tiskárnu, kde se používají 2 cartridge. Varianta tiskárny s více oddělenými barvami vám zase vytiskne hezčí fotografie a ve většině případů mají tyto tiskárny i vyšší rozlišení tisku dpi.

Obecně platí, že pro běžný tisk v domácnostech a pro živnostníky s jednou tiskárnou, čili pro menší objem tisku se přikláníme k volbě inkoustové tiskárny, ale zároveň klademe důraz na pravidelnost tisku.

Laserové tiskárny jsou zase vhodnější pro střední a větší firmy s více tiskárnami a větším objemem tisku, kde je kladen i větší důraz na úsporu tisku.

Pokud si nebudete zcela jisti jakou tiskárnu si koupit na našem internetovém obchodě primatisk.cz, klidně nám zavolejte na tel.č. 737 455 822 a v klidu to probereme.

 

Šťastnou ruku při výběru Vaší nové tiskárny přeje tým Primatisk.cz !!!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.